SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Karamellkorg 8007234
nr 800 7234
Karamellkorg
med hänkel, silver, Birmingham, tidigt 1900-tal, vikt: 450 gr, diameter: 22 cm, höjd: 17 cm
måndag 7 januari 2013
kl 19:39:05
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.